Všechny otázky

Co je to informovaný souhlas?

Před účastí v klinické studii obdržíte dokument o informovaném souhlasu ve Vašem rodném jazyce. Obsahuje všechny potřebné informace o dané klinické studii, díky čemuž budete znát celý proces studie, i to co se od Vás očekává. Před tím, než se rozhodnete, zda se chcete účastnit dané studie nebo ne, si tedy musíte projít dokument o informovaném souhlasu, abyste se po čas studie cítili co nejspokojeněji.

Dokument obsahuje podrobnosti o dané klinické studii, jako je její účel, doba trvání, požadované postupy a důležité kontakty. Rovněž jsou zde vysvětleny informace o rizicích, možných vedlejších účincích a možných přínosech. Postupy rovněž prodiskutujete s lékařem a zdravotní sestrou, účastnících se dané studie.

Pokud se po úvodních pohovorech rozhodnete neúčastnit dané klinické studie, je toto rozhodnutí plně respektováno. Pokud se účastnit chcete a podepíšete dokument o informovaném souhlasu, ale následně se rozhodnete nedokončit studii, je toto rozhodnutí rovněž respektováno. Vždy byste se měli cítit bezpečně a účastnit se studie proto, že to sami chcete, a ne kvůli nátlaku. Klinickou studii máte možnost ukončit kdykoliv si přejete. 
 

Počkejte!
Registrace zabere jen 2 minuty.
Chcete se stát součástí výzkumného projektu?
Zdarma a bez závazků · více než 30.000 členů
Ano, zaregistrujte mě!
Možná později
Panel Zdraví

Staňte se součástí Panelu zdraví

Cílem Panelu zdraví je zlepšit zdraví populace prostřednictvím studií. K tomu však potřebujeme Vaši pomoc. Můžete pomoci tím, že se zaregistrujete do Panelu zdraví a stanete se účastníkem jednoho, nebo více z naších klinických studií. Budeme Vás kontaktovat pouze tehdy, pokud se Váš zdravotní profil bude shodovat s právě probíhající klinickou studií. Všechny klinické studie jsou předem schváleny Výborem pro výzkum etiky (Research Ethichs Committee).

Vytvořte si zdravotní profil