Smluvní podmínky

Smluvní podmínky

Informace o správci dat (Patiro)

Panel zdraví je vlastněn a provozován:

Patiro ApS
Tagholm 21
9400 Nørresundby
Dánsko
DPH: DK35660348
info@panelzdravi.cz

 

(Dále jen Patiro)


Proces vývoje nových léčiv je velmi složitý a časově náročný. Pouze 10 z 10 000 nápadů je testováno na lidech a pouze 1 z 10 produktů je následně schválen a prodáván. Vývoj trvá obvykle 10 až 13 let, od počátečních prací v laboratořích až do konečného uvedení produktu na trh.

Při vývoji nových léků je často velmi málo vhodných účastníků pro klinickou studii a je velmi těžké je najít. Nábor pacientů proto může být časově velmi náročný a nemocní pacienti tak musí čekat na léčbu déle.

Naším cílem je zlepšovat zdraví a pomáhat při vývoji nových léčiv propojením pacientů a výzkumných pracovníků.

 

Váš souhlas

Od našich členů shromažďujeme osobní údaje týkající se zdraví, abychom pomohli vyvinout nové způsoby léčby a případně pomohli našim členům zlepšit jejich zdravotní stav.

Účelem sběru a zpracování Vašich osobních údajů je pouze zlepšení zdraví a Vaše osobní údaje budou použity pouze k tomuto účelu. Tím, že se přihlásíte do databáze společnosti Patiro, která je součástí našich webových stránek Panel zdraví, dáváte společnosti Patiro svolení shromažďovat, uchovávat, systematizovat a předávat Vaše kontaktní a zdravotní informace vědeckým institucím (soukromým a veřejným institucím s probíhajícími klinickými studiemi), které jsou vždy schváleny Komisí pro etiku ve výzkumu (Research Ethics Committees – REC) a Agenturou pro ochranu údajů.

Vytvořením profilu souhlasíte s tím, aby Vás vědecké instituce kontaktovaly ohledně účasti v klinických studiích - např. zodpovězením dotazníku, účastí na pohovoru nebo v dalších/jiných studiích.

Patiro má právo kdykoli smazat jakýkoliv profil - např. na Vaši žádost, nebo pokud jsou do databáze vloženy nepravdivé informace. Pokud je Váš profil smazán, budou trvale smazána i všechna data v něm obsažená.

Přihlášením do databáze souhlasíte s tím, že Vám Patiro bude zasílat e-maily týkající se zdraví. Snažíme se omezit množství e-mailů zasílaných našim členům. Pokud již nechcete dostávat e-maily týkající se zdraví, můžete odběr kdykoli odhlásit.

Všechny profily musí být aktualizovány nejméně jednou za 5 roky. Pokud uplynuly 5 roky a profil nebyl aktualizován, bude Vám zaslán e-mail s upozorněním na aktualizaci profilu. Pokud Váš profil nebude aktualizován ve lhůtě dvou týdnů od obdržení e-mailu, bude trvale vymazán. Pokud dojde ke změnám Smluvních podmínek, obdržíte e-mail obsahující tyto změny. Poté máte možnost buď odstranit svůj profil, nebo přijmout změny podmínek a tím zachovat svůj profil.

 

Vaše práva

Vždy máte možnost odmítnout účast v klinické studii. Při registraci a vytváření zdravotního profilu ověřujete správnost svých informací. Ukládání Vašich osobních údajů do databáze Patiro a přenos z databáze je šifrován.

Měli byste vědět, že dánský zákon o zpracování osobních údajů Vám poskytuje určitá práva, když jsou Vaše osobní údaje uchovávány a zpracovávány společností Patiro. Pokud Vás zajímá, jak jsou Vaše osobní údaje ukládány a zpracovávány, nebo chcete-li odstranit chybné informace, můžete kontaktovat společnost Patiro.

Vždy máte možnost odvolat souhlas s uchováváním a zpracováním Vašich osobních údajů společností Patiro. Pokud svůj souhlas stáhnete, společnost Patiro Vaše údaje již nebude uchovávat ani zpracovávat.

Další informace naleznete na adrese https://www.datatilsynet.dk/english/

Novinky o zdraví

Všechny novinky o zdraví
Počkejte!
Registrace zabere jen 2 minuty.
Chcete se stát součástí výzkumného projektu?
Zdarma a bez závazků · více než 65.000 členů
Ano, zaregistrujte mě!
Možná později
Panel Zdraví

Staňte se součástí Panelu zdraví

Cílem Panelu zdraví je zlepšit zdraví populace prostřednictvím studií. K tomu však potřebujeme Vaši pomoc. Můžete pomoci tím, že se zaregistrujete do Panelu zdraví a stanete se účastníkem jednoho, nebo více z naších klinických studií. Budeme Vás kontaktovat pouze tehdy, pokud se Váš zdravotní profil bude shodovat s právě probíhající klinickou studií. Všechny klinické studie jsou předem schváleny Výborem pro výzkum etiky (Research Ethichs Committee).

Vytvořte si zdravotní profil